Amerika taʼlim vakili NamMQI talabalari bilan uchrashdi
Namangan muhandislik-qurilish instituti Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti tomonidan Amerika taʼlim vakili bilan uchrashuv tashkil etildi. Tashkillangan tadbirda Iqtisodiyot va boshqaruv fakultetining eng iqtidorli talabalari qatnashdi.
Suhbat davomida amerikalik taʼlim mutaxasisi Elianor Baker yoshlarni kitobxonlikka qiziqtirishning amerikancha usuli va kitob o‘qishning 10 ta foydasi haqida fikrlarini bildirdi.
Suhbatdan so‘ng NamMQI talabalari "American Corner in Namangan"da tashkil etilgan sharoitlar va zamonaviy kutubxona faoliyati bilan tanishdi.

Представитель американского образования встретился со студентами НамИСИ
Встречу с представителем американского образования организовала первичная организация Союза молодежи Наманганского инженерно-строительного института. В организованном мероприятии приняли участие самые талантливые студенты факультета экономики и менеджмента.
В ходе интервью американский эксперт по образованию Элианор Бейкер высказала свое мнение об американском методе заинтересовать молодежь чтением и 10 пользах чтения.
После собеседования студенты НамИСИ ознакомились с условиями, созданными в «Американском уголке в Намангане», и современной библиотечной деятельностью.