NAMMQIning Qurilish fakulteti professor-o‘qituvchilari -olimlardan tarkib topgan delegatsiya Muxtor Auezov nomidagi Janubiy Qozog‘iston universitetida bo‘ldilar
2022 yilning 20-25 oktyabrь kunlari Namangan muhandislik-qurilish institutining Qurilish fakulьteti professor-o‘qituvchilari -olimlardan tarkib topgan delegatsiya, jahon reytingida Top-500 talikka kirgan Muxtor Auezov nomidagi Janubiy Qozog‘iston universitetida bo‘ldilar. O‘zaro hamkorlik shartnomasida ko‘zda tutilgan o‘zaro almashuv dasturi asosida 5 nafar professor-o‘qituvchilar, jumladan, prof. S.Razzaqov, prof. A.Xamidov, prof. S.Xolmirzaev, dots. B.Dedaxanov, dots. D. Mahkamovlar qurilish yo‘nalishlari talabalariga ma’ruza mashg‘ulotlari o‘tib, xorij hamkorlar hamda talabalarda esda qolarli taassurotlar qoldirdilar. Bu kabi o‘zaro hamkorlik, kelajakda albatta ikkala OTMlar o‘quv-ilmiy faoliyatlariga ijobiy innovatsion impulьslarni beradi degan umid bildiramiz.

20-25 октября 2022 года делегация профессоров-преподавателей-научных работников строительного факультета Наманганского инженерно-строительного института посетила Южно-Казахстанский университет имени Мухтара Ауэзова.
20-25 октября 2022 года делегация в составе профессоров-преподавателей и ученых строительного факультета Наманганского инженерно-строительного института посетила Южно-Казахстанский университет имени Мухтара Ауэзова, входящий в число 500 лучших в мировом рейтинге. На основе программы обмена, предусмотренной соглашением о взаимном сотрудничестве, 5 профессоров и преподавателей, в том числе проф. С. Раззаков, проф. А. Хамидов, проф. С. Холмирзаев, доц. Б. Дедаханов, доц. Д. Махкамов прочитал лекции студентам-строителям и оставил незабываемые впечатления у зарубежных партнеров и студентов. Надеемся, что такое взаимное сотрудничество обязательно придаст положительный инновационный импульс образовательной и научной деятельности обоих вузов в будущем.