1-kurs talabalari diqqatiga: yotoqxonaga joylashish uchun DXM yoki my.gov.uz orqali murojaat qilishingiz mumkin
Hukumat qarori bilan Davlat oliy ta'lim muassasalarining talabalarini talabalar turar joyiga joylashtirish bo‘yicha davlat xizmatlari ko‘rsatishning ma'muriy reglamenti tasdiqlangan.
Shunga ko‘ra, yangi joriy qilingan davlat xizmati bu yil davlat OTMga o‘qishga kirgan talabalarga Davlat xizmatlari markazlari yoki my.gov.uz orqali bepul elektron tarzda ariza yuborgan holda yotoqxonaga joylashish imkonini beradi.
Arizalar 23 avgustdan qabul qilinadi.
Talabalar yotoqxonasiga joylashish uchun taqdim etilgan yo‘llanma 10 kunga amal qiladi.
Shuningdek, ayrim toifadagi talabalar yotoqxonaga ustuvorlik asosida qabul qilinadi.
Eslatib o‘tamiz, 2-kurs va undan yuqori kurs talabalarini talabalar turar joyiga joylashtirish an'anaviy tarzda amalga oshiriladi.

Attention 1st-year students: you can apply for accommodation in the dormitory through DXM or my.gov.uz
By the decision of the government, the administrative regulation of the provision of state services for the placement of students of state higher education institutions in student accommodation was approved.
Accordingly, the newly introduced state service sent a free electronic application to students enrolled in the state higher education institution this year through State service centers or my.gov.uz allows you to settle down in the bedroom.
Applications will be accepted from August 23.
The voucher for accommodation in the student dormitory is valid for 10 days.
Also, certain categories of students have priority in the dormitory accepted based on
We remind you that placement of 2nd year and higher year students in student accommodation is done traditionally.