Қозон федерал университетини қўшма таълим дастури бўйича битирувчи талабаларимиз
Машинасозлик, транспорт ва менежмент йўналишларида аввал Наманганда, сўнг Татаристонда таҳсил олган талабаларга дипломларини Қозон федерал университети ўқув ишлари бўйича проректори Екатерина Турилова топширди.
Тадбирда Набережние Челни шаҳри раҳбарининг ўринбосари  Равиль Ҳалимов иштирок этди. Шунингдек, битирувчиларни қутлаш учун улар амалиёт ўтган «КАМАЗ» акциядорлик жамияти вакиллари ҳам келишди.
Маросимда шахсан иштирок этган НамМҚИ ректори Шарифбой Эргашев ва Набережние Челни институти директори Маҳмуд Ғаниев ёшларга келгусидаги фаолиятларида муваффақиятлар тилаб, ўзларининг энг эзгу тилакларини билдиришди.

Наши студенты, окончившие совместную образовательную программу Казанского федерального университета
Проректор по учебной работе Казанского федерального университета Екатерина Турилова вручила дипломы студентам, обучавшимся инженерному делу, транспорту и менеджменту сначала в Намангане, а затем в Татарстане.
В мероприятии принял участие заместитель главы города Набережные Челны Равиль Халимов. Также поприветствовать выпускников приехали представители акционерного общества «КАМАЗ», где они проходили практику.
Ректор НамИСИ  Шарифбой Эргашев и директор Набережночелнинского института Махмуд Ганиев, которые лично участвовали в церемонии, пожелали молодым людям успехов в дальнейшей деятельности и выразили самые наилучшие пожелания.