Yangi o‘quv yilining boshlanishiga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi
Tadbir avvalida davlat madhiyasi yangradi. Shundan so‘ng tabrik uchun so‘z institut rektoriga berildi.
Rektor talabalar va ularning ota-onalarini Mustaqillikning 31 yilligi va yangi o‘quv yili boshlangani bilan tabrikladi. Institut ostonasini ilk bor hatlab o‘tgan talabalarga muvaffaqiyatlar tiladi.
Bugungi tadbirga birinchi kurs talabalarining ota-onalari ham kelgandi. Ular nomidan peshqadamlar safida o‘qishga kirgan Durdona Umarjonovaning onasi Gulchehra Qodirova so‘z oldi. U farzandi aynan shu oliy o‘quv yurtini tanlaganidan benihoya mamnun ekanligini bildirdi.
NamMQI Iqtisodiyot va boshqaruv fakulьtetiga davlat granti asosida birinchi o‘rinda qabul qilingan Samandar Siddiqjonov esa ushbu muvaffaqiyati oliy o‘quv yurtidagi yutuqlarining debochasi bo‘lishidan umidvor ekanligini ta’kidladi.

A solemn event dedicated to the beginning of the new academic year was held
At the beginning of the event, the national anthem was played. After that, the word for congratulations was given to the rector of the institute.
The rector congratulated the students and their parents on the 31st anniversary of Independence and the beginning of the new academic year. He wished success to the students who crossed the threshold of the institute for the first time.
Parents of first-year students also came to today's event. Gulchehra Kadirova, the mother of Durdona Umarjonova, who entered school among the leaders, spoke on their behalf. He expressed his great satisfaction that his son chose this university.
Samandar Siddiqjonov, who was admitted to the Faculty of Economics and Management of NamMQI in the first place on the basis of a state grant, said that he hopes that this success will be a prelude to his achievements at the higher educational institution.