Yangi o‘quv yilining boshlanishiga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi
Tadbir avvalida davlat madhiyasi yangradi. Shundan so‘ng tabrik uchun so‘z institut rektoriga berildi.
Rektor talabalar va ularning ota-onalarini Mustaqillikning 31 yilligi va yangi o‘quv yili boshlangani bilan tabrikladi. Institut ostonasini ilk bor hatlab o‘tgan talabalarga muvaffaqiyatlar tiladi.
Bugungi tadbirga birinchi kurs talabalarining ota-onalari ham kelgandi. Ular nomidan peshqadamlar safida o‘qishga kirgan Durdona Umarjonovaning onasi Gulchehra Qodirova so‘z oldi. U farzandi aynan shu oliy o‘quv yurtini tanlaganidan benihoya mamnun ekanligini bildirdi.
NamMQI Iqtisodiyot va boshqaruv fakulьtetiga davlat granti asosida birinchi o‘rinda qabul qilingan Samandar Siddiqjonov esa ushbu muvaffaqiyati oliy o‘quv yurtidagi yutuqlarining debochasi bo‘lishidan umidvor ekanligini ta’kidladi.

Состоялось торжественное мероприятие, посвященное началу нового учебного года
В начале мероприятия прозвучал национальный гимн. После этого слово для поздравления было предоставлено ректору института.
Ректор поздравил студентов и их родителей с 31-й годовщиной Независимости и началом нового учебного года. Он пожелал успехов студентам, впервые переступившим порог института.
На сегодняшнее мероприятие пришли и родители первокурсников. От их имени выступила Гюльчехра Кадырова, мать Дурдоны Умаржоновой, поступившей в школу в числе лидеров. Он выразил большое удовлетворение тем, что его сын выбрал именно этот университет.
Самандар Сиддикжонов, поступивший на факультет экономики и управления NamMQI в первую очередь на основе государственного гранта, сказал, что надеется, что этот успех станет прелюдией к его достижениям в высшем учебном заведении.
Праздничное мероприятие завершилось поэтическими номерами, подчеркивающими, что спасение – в знаниях.