Rossiyaning Lomonosov nomidagi Severniy (Arktik) federal universiteti delegatsiyasi mehmon bo‘ldi
2010 yilda tashkil topgan va asosiy ofisi Arxangelьsk shahrida joylashgan mazkur universitet bugungi kunda 7 ta oliy maktab, 2 institut, 3 filial va 3 kollejni o‘z ichiga oladi. Jami 15 mingdan ortiq talaba tahsil oladi.
Universitetning axborot siyosati, xalqaro va mintaqalararo hamkorlik bo‘yicha prorektori, tarix fanlari doktori Konstantin Zaykov oliy o‘quv yurti haqida batafsil ma’lumot berdi. Shuningdek, SAFU faoliyati to‘g‘risida hikoya qiluvchi rolik namoyish etildi.
NamMQI mutasaddilari bilan muloqot chog‘ida ikki oliy o‘quv yurti o‘rtasida aloqalarni yanada mustahkamlash, professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, hamkorlikda ilmiy izlanishlar olib borish xususida so‘z bordi va dastlabki kelishuvlarga erishildi.

НамИСИ посетила делегация Северного (Арктического) федерального университета России имени Ломоносова
Основанный в 2010 году университет, который расположен в городе Архангельск, на сегодняшний день  включает в себя 7 высших школ, 2 института, 3 филиала и 3 колледжа. Всего обучается более 15 000 студентов.
Подробную информацию об университете дал проректор по информационной политике, международному и межрегиональному сотрудничеству университета, доктор исторических наук Константин Зайков. Также был продемонстрирован видеоролик, рассказывающий о деятельности САФУ.
В ходе диалога с официальными лицами НамИСИ речь шла о дальнейшем укреплении отношений между двумя высшими учебными заведениями, налаживании обмена профессорско-преподавательского состава и студентов, проведении совместных научных исследований, а также была достигнута предварительная договоренность.