O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Namangan muhandislik-qurilish instituti boshlang‘ich tashkilotining hisobot-saylov yig‘ilis
Unda hay’at a’zosi sifatida institut rektori Sharifboy Ergashev, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Namangan viloyati kengashi raisi Muhtarama Abdullaxonova, NamMQI yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Odiljon Jakbarov, institut psixologi Fotima Sharipova hamda fakulьtet etakchilari ishtirok etdi.
Kun tartibidagi masala yuzasidan NamMQI yoshlar etakchisi Diyorbek Soatalievning hisoboti eshitildi.
So‘ng boshlang‘ich tashkilotning o‘tgan davrdagi faoliyati ovozga qo‘yildi. Hisobot va faoliyat natijalari qoniqarli deb topildi.

Отчетно-выборное собрание первичной организации Наманганского инженерно-строительного института Союза молодежи Узбекистана
В составе жюри выступили ректор института Шарифбой Эргашев, председатель Наманганской областной думы Союза молодежи Узбекистана Мухтарама Абдуллаханова, первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе НамИСИ Одилжон Джакбаров, участвовали психолог института Фатима Шарипова и руководители факультета.
По вопросу повестки дня был заслушан доклад молодежного лидера НамИСИ Диорбека Соаталиева.
Затем на голосование ставилась деятельность первичной организации за истекший период. Отчет и результаты работы признаны удовлетворительными.