"Islohotlar bilimdoni" ko‘rik–tanlovining 1-sharti g‘oliblari aniqlandi
Oliy ta’lim muassasalarida “Islohotlar bilimdoni” keng tarmoqli respublika ilmiy-ma’rifiy ko‘rik-tanlovi o‘tkazilmoqda. Tanlovning Respublika bosqichida jami 57 ta oliy ta’lim muassasidan 203 nafar nomzodlarning hujjatlari saralangan bo‘lsa, tashkiliy qo‘mitaga  “Eng faol islohotlar targ‘ibotchisi” nominatsiyasi bo‘yicha 40 ta hujjatlar taqdim etilgan.
Hakamlar hay’ati tomonidan o‘tkazilgan saralash va baholash ishlari natijasiga ko‘ra, yuqorida ro‘yxatda keltirilgan  talabgorlar keyingi shartda ishtirok etishi belgilandi.
Ular joriy yil 28 sentyabrь kuni soat 10:00 da vazirlik huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ma’naviy yuksalishiga ko‘maklashish markazida o‘tkaziladigan respublika bosqichining 2-shartida ishtirok etishi rejalashtirildi.
Quvonarlisi shundaki, nominatsiya bo‘yicha NamQI Qurilish fakulьteti talabasi Ahmadjon Muxtojonov 9-o‘rin bilan final bosqichiga yo‘l oldi.

Определились победители 1-го условия конкурса «Знаток реформ»
В высших учебных заведениях проводится широкомасштабная республиканская научно-образовательная экспертиза «Знаток реформ». На Республиканском этапе конкурса отобраны документы 203 кандидатов из 57 высших учебных заведений, а в оргкомитет по номинации «Самый активный проводник реформ» подано 40 документов.
По результатам отбора и оценки, проведенных жюри, было определено, что перечисленные выше претенденты будут участвовать в следующем условии.
Планируется, что они примут участие во 2-м условии республиканского этапа, который пройдет в центре поддержки духовного роста студентов при министерстве 28 сентября с.г. в 10:00.
Отрадно, что Ахмаджон Мухтожанов, студент инженерно-строительного факультета НамИСИI, вышел в финальный этап с 9-м местом.