НамМҚИ кўргазмаси вилоят меҳнат ярмаркасида катта қизиқиш уйғотди
Мазкур меҳнат ярмаркасида вилоятда фаолият кўрсатаётган 345 та корхона 12103 та бўш иш ўрни билан, шундан, 135 та йирик ишлаб чиқариш корхоналари 8716 та ҳамда 210 та давлат ташкилот ва муассасалари 3387 та бўш иш ўринлари билан иштироқ этди.
Меҳнат ярмаркасида Наманган муҳандислик-қурилиш институти ҳам фаол қатнашди. Институт кўргазмаси ярмаркага келган ёшлар ва мутасаддиларда катта қизиқиш уйғотди.
Маълумот учун, вилоятимизда 2021-2022 ўқув йилини жами 47521 нафар ўғил-қиз битирмоқда. Улардан 4463 нафарини олий таълим муассасалари битирувчилари ташкил этади.

Выставка НамИСИ вызвала большой интерес на региональной ярмарке труда
В ярмарке труда приняли участие 345 предприятий области с 12 103 вакансиями, в том числе 135 крупных производственных предприятий с 8 716 вакансиями и 210 государственных организаций и учреждений с 3 387 вакансиями.
Наманганский инженерно-строительный институт также принял активное участие в ярмарке труда. Выставка института вызвала большой интерес у молодежи и официальных лиц, пришедших на ярмарку.
Для справки, всего в 2021-2022 учебном году в нашей области 47 521 юношей и девушек оканчивают школу. 4463 из них являются выпускниками высших учебных заведений.