НамМҚИ кўргазмаси вилоят меҳнат ярмаркасида катта қизиқиш уйғотди
Мазкур меҳнат ярмаркасида вилоятда фаолият кўрсатаётган 345 та корхона 12103 та бўш иш ўрни билан, шундан, 135 та йирик ишлаб чиқариш корхоналари 8716 та ҳамда 210 та давлат ташкилот ва муассасалари 3387 та бўш иш ўринлари билан иштироқ этди.
Меҳнат ярмаркасида Наманган муҳандислик-қурилиш институти ҳам фаол қатнашди. Институт кўргазмаси ярмаркага келган ёшлар ва мутасаддиларда катта қизиқиш уйғотди.
Маълумот учун, вилоятимизда 2021-2022 ўқув йилини жами 47521 нафар ўғил-қиз битирмоқда. Улардан 4463 нафарини олий таълим муассасалари битирувчилари ташкил этади.

NamMQI exhibition aroused great interest at the regional labor fair
345 enterprises operating in the region with 12,103 vacancies, including 135 large production enterprises with 8,716 and 210 state organizations and institutions with 3,387 vacancies participated in this labor fair.
Namangan Engineering and Construction Institute also actively participated in the labor fair. The exhibition of the institute aroused great interest among young people and officials who came to the fair.
For information, a total of 47,521 boys and girls are graduating in the 2021-2022 academic year in our region. 4463 of them are graduates of higher education institutions.